SPEED TEST

START
Searching for best server...
IP: ...
provider: ...
powered by FIREPROBE.NET
Testing:
Ping
...
Mb/s
Download:
... Mb/s
Upload:
... Mb/s
Ping:
... ms
Jitter:
... ms
RESTART SHARE APPROVE
SELECT SERVER

WEB BROWSING: 5/5
VIDEO STREAMING (LQ): 5/5
VIDEO STREAMING (HQ): 5/5
CALLS (SKYPE, WHATSAPP): 5/5
ON-LINE GAMES: 5/5

NEJPŘESNĚJŠÍ A NEJVÝKONNĚJŠÍ ONLINE TEST ŠÍŘKY PÁSMA

Otestujte rychlost internetu na Apple iPad, Apple iPhone, mobilních zařízeních Android, Smart TV, Xbox, PlayStation, Windows PC, Mac, Linux atd. Tento test je vhodný pro pevné (aDSL, kabel, vlákno, satelit) a mobilní (2G, 3G , 4G LTE, 5G, 6G) technologie připojení.

Úvod do měření rychlosti internetu

Rychlost internetu je zásadním faktorem, který určuje, jak rychle můžete přistupovat na webové stránky, streamovat filmy, hrát online hry a používat aplikace náročné na šířku pásma. Vzhledem k tomu, že se tolik naší výpočetní techniky a zábavy přesouvá online, stal se rychlý internet nesmírně důležitým. To je důvod, proč provádění pravidelných testů rychlosti internetu může pomoci zajistit, že dostáváte rychlosti, za které platíte.

Porozumění výsledkům testu rychlosti internetu

Rychlost stahování – Rychlost přenosu dat z internetu do vašeho zařízení měřená v megabitech za sekundu (Mbps). Většina testů rychlosti se zaměřuje na měření rychlosti stahování.

Rychlost odesílání – Rychlost přenosu dat z vašeho zařízení na internet, měřená také v Mb/s. To má vliv na činnosti, jako jsou videohovory, hraní online her a sdílení velkých souborů/záloh online.

Latency/Ping – Časová prodleva mezi odesláním požadavku a přijetím odpovědi ze serveru připojeného k internetu. Nízká latence má za následek rychlejší načítání a lepší kvalitu připojení.

Jak Netbaaz testuje rychlost internetu

Naše služba provádí testy rychlosti internetu pomocí připojení klienta a serveru k simulaci stahování ukázkových souborů z našich serverů. Načasováním těchto testovacích přenosů můžeme změřit reálný pokles vašeho připojení a rychlost odesílání.

Netbaaz má servery umístěné po celé zemi, aby vám poskytly přesné měření rychlostí ve vaší oblasti připojením k nejbližšímu místnímu serveru. Dokončení testů trvá pouze přibližně 30 sekund a nevyžadují žádné stahování softwaru ani změny nastavení počítače a sítě.

Po dokončení testu poskytneme okamžitou zprávu s rychlostmi stahování/odesílání jasně zobrazenými v Mb/s. Poskytujeme také skóre kvality připojení, latenci a informace o testování geografického serveru. Můžete porovnat své výsledky s národními a státními průměry a spustit několik testů, abyste zkontrolovali konzistenci.

Průvodce kontrolou rychlosti Wi-Fi internetu

Zatímco Ethernet často poskytuje rychlejší a spolehlivější rychlosti, Wi-Fi připojení k internetu nabízí pohodlný bezdrátový přístup pro zařízení v okolí vašeho domova. Wi-Fi je však náchylná k rušení signálu, které může brzdit rychlost. Zde jsou tipy pro měření rychlosti Wi-Fi internetu:

Umístěte se blízko Wi-Fi routeru Čím blíže je vaše testovací zařízení k Wi-Fi routeru/modemu, tím silnější bude signál, což povede k rychlejším měřeným rychlostem. Pro konzistentní testování polohy buďte při provádění každého testu přibližně 5–10 stop od routeru.

Omezte další provoz Wi-Fi a zařízení Streamování videa , velká stahování, hraní her atd. na pozadí z jiných připojených zařízení mohou zkreslit výsledky rychlosti Wi-Fi. Při testování pro co nejpřesnější výsledky odpojte ostatní uživatele nebo pozastavte aktivity náročné na šířku pásma.

Porovnejte frekvence 2,4 GHz a 5 GHz Pokud vaše Wi-Fi podporuje dvoupásmové frekvence, proveďte testy na obou a porovnejte rychlosti, protože 5 GHz obvykle nabízí vyšší propustnost. Před každým testem stačí změnit nastavení Wi-Fi vašeho zařízení.

Vyzkoušejte více kanálů Wi-Fi Přetížení nebo rušení na aktuálním vysílacím kanálu vašeho routeru může zpomalit rychlost Wi-Fi. Přihlaste se do administrátorské konzole routeru a změňte kanály, abyste potenciálně našli rychlejší.

Zkontrolujte rychlosti v různých denních dobách

Vzhledem ke kolísavému používání domácího internetu se mohou rychlosti Wi-Fi v různých časech lišit. Porovnejte pravidelné kontroly rychlosti prováděné ráno, odpoledne, večer a pozdě v noci.

Jak otestovat rychlost mobilního internetu

Rychlosti mobilního internetu do značné míry závisí na konektivitě mobilní sítě, která se značně liší podle vaší polohy a pokrytí poskytovatelem. Pro přesné testování rychlosti mobilních zařízení postupujte podle těchto pokynů:

Poznamenejte si sílu signálu

Slabý mobilní signál může výrazně snížit rychlost zpomalení/zrychlení internetu. Před každým testem si proto poznamenejte pruhy signálu zobrazené na vašem telefonu a pokud je to možné, přesuňte se do oblasti se silnějším příjmem.

Deaktivujte Wi-Fi a používejte mobilní data Při testování mobilního internetu mějte na svém mobilním zařízení Wi-Fi vypnutou, abyste zajistili přesné měření rychlosti dat vašeho mobilního tarifu. Testy provedené přes Wi-Fi by místo toho změřily rychlost vašeho domácího internetu.

Vyzkoušejte testy venku Vzhledem k tomu, že stavební materiály v domácnostech/budovách mohou rušit celulární signály, vydejte se ven nebo blízko oken pro testy rychlosti za podmínek silného signálu. Při každém testu však zůstaňte stát.

Zkontrolujte konzistenci napříč lokalitami

Porovnejte výsledky rychlosti mobilního internetu v různých často navštěvovaných oblastech a zjistěte, zda váš mobilní poskytovatel nabízí konzistentně vysokou nebo sporadicky nízkou rychlost na základě polohy a síťového provozu.

Často kladené otázky pro test rychlosti internetu

Jakou rychlost stahování potřebuji?

Základní procházení webu vyžaduje pouze rychlosti 5 – 25 Mbps. Streamování HD videa vyžaduje alespoň 25 Mb/s, zatímco streamování 4K vyžaduje rychlost přes 50 Mb/s. Online hraní vyžaduje rychlost nad 10 Mb/s.

Ovlivňuje test rychlosti připojení k internetu?

Samotné spuštění testu rychlosti nemá vliv na připojení, ale může zpomalit další internetovou aktivitu probíhající ve stejné síti současně, zatímco test přenáší data.

Jak často bych měl testovat rychlost svého internetu?

Pro kontrolu konzistence se doporučuje otestovat rychlost internetu jednou týdně. Častější testování může pomoci izolovat občasné problémy.

Budou výsledky v rámci služeb pro testování rychlosti stejné?

Každá testovací služba používá jinou metodologii, takže použití stejného umístění serveru může přinést mírně odlišné výsledky. Ale konzistentní testy od stejného poskytovatele by měly být jednotnější.

Jak mohu věřit výsledkům vašich testů rychlosti?

Naše servery pro testování rychlosti jsou hostovány ve vysoce výkonných sítích s dostatečnou šířkou pásma zajišťující přesnou simulaci rychlosti v reálném světě. Výsledky se počítají z více přenosů souborů a připojení na test, nikoli pouze z jednoho souboru.

Otestujte si rychlost širokopásmového připojení hned teď!

Přestaňte se divit a začněte měřit! Kliknutím níže analyzujete výkon svého internetového připojení. Za méně než 30 sekund můžete porovnávat rychlost stahování/odesílání a zjistit, jak je na tom vaše připojení. Začněte testovat hned!

Odstraňování problémů s výsledky testu rychlosti pomalého internetu

Pokud váš internet testuje pomaleji, než se očekávalo, zde jsou kroky k izolaci a řešení potenciálních problémů:

Resetujte hardware modemu a routeru – Zařízení vyčkejte 30 sekund, než se restartuje

Zkontrolujte připojení – Vyměňte ohnuté/zvlněné ethernetové kabely; znovu připojte uvolněné kabely

Zkontrolujte kabeláž, zda není poškozená – Útlum v koaxiálních kabelech může zpomalit rychlost

Vypněte Wi-Fi rušení způsobující elektroniku – mikrovlnné trouby, dětské chůvičky, Bluetooth atd.

Omezit zařízení připojená v síti – Každé další zařízení vytváří konflikt

Přepnout vysílací kanál směrovače – Pokud je rychlost stále pomalá, zkuste kanály 1, 6 nebo 11

Kontaktujte svého ISP – Nahlaste problémy, abyste zjistili, zda zjistil problémy ve své infrastruktuře

Změna hardwaru – Upgradujte na novější směrovač nebo modem, pokud starší modely nedosahují rychlejších úrovní

Klíčem je pravidelné provádění testů rychlosti internetu a kontrola konzistentnosti výsledků v průběhu času. Testy, které náhle ukazují dramatický pokles rychlosti, naznačují potenciální problém s připojením, který stojí za prozkoumání. Zatímco postupné poklesy by mohly znamenat stárnutí/opotřebování hardwaru.

Rychlost internetu, Wifi, mobilu a širokopásmového připojení podle zemí

 

ZeměZeměZemě
AfghánistánAlbánieAlžírsko
AndorraAngolaAntigua a Barbuda
ArgentinaArménieAustrálie
RakouskoÁzerbajdžánBahamy
BahrajnBangladéšBarbados
BěloruskoBelgieBelize
BeninBhútánBolívie
Bosna a HercegovinaBotswanaBrazílie
BrunejBulharskoBurkina Faso
BurundiKambodžaKamerun
KanadaKapverdyStředoafrická republika
ČadChileČína
KolumbieKomoryDemokratická republika Kongo
republika KongoKostarikaPobřeží slonoviny
ChorvatskoKubaKypr
ČeskoDánskoDžibutsko
DominikaDominikánská republikaEkvádor
EgyptEl SalvadorRovníková Guinea
EritreaEstonskoEswatini
EtiopieFidžiFinsko
FrancieGabonGambie
GruzieNěmeckoGhana
ŘeckoGrenadaGuatemala
GuineaGuinea-BissauGuyana
HaitiHondurasMaďarsko
IslandIndieIndonésie
ÍránIrákIrsko
IzraelItálieJamaica
JaponskoJordánKazachstán
KeňaKiribatiKuvajt
KyrgyzstánLaosLotyšsko
LibanonLesothoLibérie
LibyeLichtenštejnskoLitva
LucemburskoMadagaskarMalawi
MalajsieMaledivyMali
MaltaMarshallovy ostrovyMauritánie
MauriciusMexikoMikronésie
MoldavskoMonakoMongolsko
Černá HoraMarokoMosambik
MyanmarNamibieNauru
NepálHolandskoNový Zéland
NikaraguaNigerNigérie
Severní KoreaSeverní MakedonieNorsko
OmánPákistánPalau
PalestinaPanamaPapua-Nová Guinea
ParaguayPeruFilipíny
PolskoPortugalskoKatar
RumunskoRuskoRwanda
Svatý Kryštof a NevisSvatá LucieSvatý Vincent a Grenadiny
SamoaSan MarinoSvatý Tomáš a Princův ostrov
Saudská arábieSenegalSrbsko
SeychelySierra LeoneSingapur
SlovenskoSlovinskoSolomonovy ostrovy
SomálskoJižní AfrikaJižní Korea
jižní SúdánŠpanělskoSrí Lanka
SúdánSurinamŠvédsko
ŠvýcarskoSýrieTchaj-wan
TádžikistánTanzanieThajsko
Východní TimorJítTonga
Trinidad a TobagoTuniskokrocan
TurkmenistánTuvaluUganda
UkrajinaSpojené arabské emirátySpojené království
Spojené státyUruguayUzbekistán
VanuatuVatikánVenezuela
VietnamJemenZambie
Zimbabwe
Scroll to Top