SPEED TEST

START
Searching for best server...
IP: ...
provider: ...
powered by FIREPROBE.NET
Testing:
Ping
...
Mb/s
Download:
... Mb/s
Upload:
... Mb/s
Ping:
... ms
Jitter:
... ms
RESTART SHARE APPROVE
SELECT SERVER

WEB BROWSING: 5/5
VIDEO STREAMING (LQ): 5/5
VIDEO STREAMING (HQ): 5/5
CALLS (SKYPE, WHATSAPP): 5/5
ON-LINE GAMES: 5/5

KÕIGE TÄPSEM JA VÕIMSAM VEEBIRALAAIUSE TEST

Testige Interneti-kiirust Apple iPadis, Apple iPhone’is, Android-mobiilseadmetes, Smart TV-s, Xboxis, PlayStationis, Windows PC-s, Macis, Linuxis jne. See test sobib fikseeritud (aDSL, kaabel, fiiber, satelliit) ja mobiilseadmetega (2G, 3G) , 4G LTE, 5G, 6G) ühendustehnoloogia.

Sissejuhatus Interneti-kiiruse mõõtmisse

Interneti kiirus on otsustava tähtsusega tegur, mis määrab, kui kiiresti pääsete juurde veebisaitidele, voogesitage filme, mängite võrgumänge ja saate kasutada palju ribalaiust nõudvaid rakendusi. Kuna suur osa meie arvutitest ja meelelahutusest liigub võrku, on kiire Interneti olemasolu muutunud äärmiselt oluliseks. Seetõttu võib perioodiliste Interneti-kiiruse testide käitamine aidata tagada, et saavutate kiiruse, mille eest maksate.

Interneti-kiiruse testi tulemuste mõistmine

Allalaadimiskiirus – kiirus, millega andmed edastatakse Internetist teie seadmesse, mõõdetuna megabittides sekundis (Mbps). Enamik kiirusteste keskendub allalaadimiskiiruse mõõtmisele.

Üleslaadimiskiirus – kiirus, millega andmed edastatakse teie seadmest Internetti, mõõdetuna ka Mbps. See mõjutab selliseid tegevusi nagu videokõned, võrgumängud ja suurte failide/varukoopiate jagamine võrgus.

Latency/Ping – viivitus päringu saatmise ja Interneti-ühendusega serverilt vastuse saamise vahel. Madal latentsusaeg toob kaasa kiiremad laadimisajad ja parema ühenduse kvaliteedi.

Kuidas Netbaaz Interneti-kiirust testib

Meie teenus teostab kliendi- ja serveriühenduste abil Interneti-kiiruse teste, et simuleerida näidisfailide allalaadimist meie serveritest. Neid testedastusi ajastades saame mõõta teie ühenduse reaalset alla- ja üleslaadimiskiirust.

Netbaazil on üle riigi asuvad serverid, mis annavad teile lähima kohaliku serveriga ühenduse kaudu teie piirkonna kiiruse täpse mõõtmise. Testide lõpuleviimiseks kulub vaid umbes 30 sekundit ja need ei nõua tarkvara allalaadimist ega arvuti- ja võrguseadete muutmist.

Kui test on lõpule jõudnud, esitame kohese aruande, milles kuvatakse selgelt teie alla-/üleslaadimiskiirused Mbit/s. Pakume ka ühenduse kvaliteediskoori, latentsust ja geograafilise serveri testimise teavet. Saate võrrelda oma tulemusi riigi ja osariigi keskmiste näitajatega ning järjepidevuse kontrollimiseks käivitada mitu testi.

Wi-Fi Interneti-kiiruse kontrollimise juhend

Kui Ethernet pakub sageli kiiremat ja usaldusväärsemat kiirust, siis Wi-Fi Interneti-ühendus pakub mugavat traadita juurdepääsu teie kodu seadmetele. Wi-Fi on aga altid signaalihäiretele, mis võivad kiirust takistada. Siin on näpunäited Wi-Fi Interneti-kiiruse mõõtmiseks.

Asuge WiFi-ruuteri lähedusse Mida lähemal on teie testimisseade Wi-Fi-ruuterile/modemile, seda tugevam on signaal, mille tulemuseks on kiirem mõõdetav kiirus. Järjepidevaks asukoha testimiseks asuge iga testi tegemise ajal ruuterist umbes 5–10 jala kaugusel.

Piirake muud WiFi-liiklust ja -seadmeid Video voogesitus , suured allalaadimised, mängimine jne taustal teistest ühendatud seadmetest võivad teie Wi-Fi kiiruse tulemusi moonutada. Katkestage teiste kasutajate ühendus või peatage suuremad ribalaiusega tegevused, kui testite kõige täpsemaid tulemusi.

Võrrelge 2,4 GHz ja 5 GHz sagedusi Kui teie Wi-Fi toetab kaheribalisi sagedusi, katsetage kiiruste võrdlemiseks mõlemat, kuna 5 GHz pakub tavaliselt kiiremat läbilaskevõimet. Lihtsalt vahetage enne iga testi oma seadme WiFi-seadeid.

Proovige mitut WiFi-kanalit Teie ruuteri praeguse levikanali ummikud või häired võivad aeglustada Wi-Fi kiirust. Logige sisse oma ruuteri administraatorikonsooli ja muutke kanaleid, et leida potentsiaalselt kiirem.

Kontrollige kiirust erinevatel kellaaegadel

Koduse Interneti-kasutuse muutumise tõttu võivad Wi-Fi kiirused eri aegadel erineda. Võrrelge hommikul, pärastlõunal, õhtul ja hilisõhtul tehtud regulaarseid kiirusekontrolle.

Kuidas testida mobiilse Interneti kiirust

Mobiilse Interneti kiirus sõltub suuresti mobiilsidevõrgu ühenduvusest, mis sõltub suuresti teie asukohast ja teenusepakkuja levialast. Mobiili kiiruse täpseks testimiseks järgige neid juhiseid.

Pange tähele oma signaali tugevust

Nõrk mobiilisignaal võib oluliselt vähendada Interneti-ühenduse kiirust. Seega märkige enne iga testi telefonis kuvatavad signaaliribad ja minge võimalusel tugevama vastuvõtuga piirkonda.

Wi-Fi keelamine ja mobiilse andmeside kasutamine Mobiilse Interneti testimise ajal hoidke Wi-Fi oma mobiilseadmes välja lülitatuna, et tagada teie mobiilsidepaketi andmesidekiiruse täpne mõõtmine. Wi-Fi kaudu läbi viidud testid mõõdaksid selle asemel teie kodust Interneti-kiirust.

Proovige katseid õues Kuna kodudes/hoonetes olevad ehitusmaterjalid võivad häirida mobiilsidesignaale, minge tugeva signaali tingimustes kiiruskatseteks õue või akende lähedusse. Kuid püsige iga katse ajal paigal.

Kontrollige asukohtade ühtsust

Võrrelge mobiilse Interneti kiiruse tulemusi erinevates sageli külastatavates piirkondades, et teha kindlaks, kas teie mobiilsideteenuse pakkuja pakub asukoha ja võrguliikluse põhjal püsivalt kiiret või juhuslikult aeglast kiirust.

Korduma kippuvad küsimused Interneti-kiiruse testimiseks

Millist allalaadimiskiirust ma vajan?

Tavaliseks veebisirvimiseks on vaja vaid 5–25 Mbps kiirust. HD-video voogesitamiseks on vaja vähemalt 25 Mbps, samas kui 4K voogesitus nõuab kiirust üle 50 Mbps. Veebimängud nõuavad kiirust üle 10 Mbps.

Kas kiiruse test mõjutab Interneti-ühendust?

Kiirustesti käivitamine ise ei mõjuta ühenduvust, kuid võib aeglustada muid samas võrgus toimuvaid Interneti-tegevusi, samal ajal kui test andmeid edastab.

Kui sageli peaksin oma Interneti-kiirust testima?

Järjepidevuse jälgimiseks on soovitatav oma Interneti-kiirust testida kord nädalas. Sagedasem testimine võib aidata vahelduvaid probleeme eraldada.

Kas tulemused on kiirustestiteenustes identsed?

Iga testimisteenus kasutab erinevat metoodikat, nii et sama serveri asukoha kasutamine võib anda veidi erinevaid tulemusi. Kuid sama pakkuja järjepidevad testid peaksid olema ühtlasemad.

Kuidas saan teie kiirustesti tulemusi usaldada?

Meie kiirustestiservereid majutatakse suure jõudlusega võrkudes, millel on piisav ribalaius, mis tagab täpse ja reaalse kiiruse simulatsiooni. Tulemused arvutatakse mitme failiedastuse ja -ühenduse põhjal testi kohta, mitte ainult ühe faili põhjal.

Testige oma lairibaühenduse kiirust kohe!

Lõpetage imestamine ja hakake mõõtma! Interneti-ühenduse toimivuse analüüsimiseks klõpsake allpool. Vähem kui 30 sekundiga saate võrrelda alla-/üleslaadimiskiirusi ja õppida, kuidas teie ühenduvus on võrreldav. Alustage testimist kohe!

Aeglase Interneti-kiiruse testi tulemuste tõrkeotsing

Kui teie Interneti testimine on oodatust aeglasem, on võimalike probleemide isoleerimiseks ja lahendamiseks järgmised sammud.

Lähtestage modem ja ruuteri riistvara – seadmed lülitavad sisse 30 sekundit enne taaskäivitamist

Kontrollige ühendusi – vahetage painutatud/pressitud Etherneti kaablid; ühendage lahtised kaablid uuesti

Kontrollige kaablit kahjustuste suhtes – koaksiaalkaablite sumbumine võib kiirust aeglustada

Keelake Wi-Fi häired, mis põhjustavad elektroonikat – mikrolaineahjud, beebimonitorid, Bluetooth jne.

Piirake võrku ühendatud seadmeid – iga täiendav seade tekitab konkurentsi

Vahetage ruuteri levikanalit – proovige kanaleid 1, 6 või 11, kui kiirus on endiselt aeglane

Võtke ühendust oma Interneti-teenuse pakkujaga – teatage probleemidest, et näha, kas nad tuvastavad oma infrastruktuuris probleeme

Riistvara muutmine – kui vanemad mudelid ei suuda kiiremaid tasemeid saavutada, minge üle uuemale ruuterile või modemile

Peaasi on regulaarselt Interneti-kiiruse testide käitamine ja tulemuste järjepidevuse kontrollimine aja jooksul. Katsed, mis näitavad järsku kiiruse järsku langust, viitavad potentsiaalsele ühenduvusprobleemile, mida tasub uurida. Järkjärguline langus võib tähendada riistvara vananemist/kulumist.

Interneti-, WiFi-, mobiili- ja lairibaühenduse kiirus riigiti

 

RiikRiikRiik
AfganistanAlbaaniaAlžeeria
AndorraAngolaAntigua ja Barbuda
ArgentinaArmeeniaAustraalia
AustriaAserbaidžaanBahama
BahreinBangladeshBarbados
ValgeveneBelgiaBelize
BeninBhutanBoliivia
Bosnia ja HertsegoviinaBotswanaBrasiilia
BruneiBulgaariaBurkina Faso
BurundiKambodžaKamerun
KanadaRoheneemesaaredKesk-Aafrika Vabariik
TšaadTšiiliHiina
KolumbiaKomooridKongo Demokraatlik Vabariik
Kongo VabariikCosta RicaCôte d’Ivoire
HorvaatiaKuubaKüpros
TšehhiTaaniDjibouti
DominicaDominikaani VabariikEcuador
EgiptusEl SalvadorEkvatoriaalne Guinea
EritreaEestiEswatini
EtioopiaFidžiSoome
PrantsusmaaGabonGambia
GruusiaSaksamaaGhana
KreekaGrenadaGuatemala
GuineaGuinea-BissauGuajaana
HaitiHondurasUngari
IslandIndiaIndoneesia
IraanIraakIirimaa
IisraelItaaliaJamaica
JaapanJordaaniaKasahstan
KeeniaKiribatiKuveit
KõrgõzstanLaosLäti
LiibanonLesothoLibeeria
LiibüaLiechtensteinLeedu
LuksemburgMadagaskarMalawi
MalaisiaMaldiividMali
MaltaMarshalli saaredMauritaania
MauritiusMehhikoMikroneesia
MoldovaMonacoMongoolia
MontenegroMarokoMosambiik
MyanmarNamiibiaNauru
NepalHollandUus-Meremaa
NicaraguaNigerNigeeria
Põhja-KoreaPõhja-MakedooniaNorra
OmaanPakistanPalau
PalestiinaPanamaPaapua Uus-Guinea
ParaguayPeruuFilipiinid
PoolaPortugalKatar
RumeeniaVenemaaRwanda
Saint Kitts ja NevisPüha LuciaSaint Vincent ja Grenadiinid
SamoaSan MarinoSão Tome ja Principe
Saudi AraabiaSenegalSerbia
SeišellidSierra LeoneSingapur
SlovakkiaSloveeniaSaalomoni saared
SomaaliaLõuna-AafrikaLõuna-Korea
Lõuna-SudaanHispaaniaSri Lanka
SudaanSurinameRootsi
ŠveitsSüüriaTaiwan
TadžikistanTansaaniaTai
Ida-TimorMinemaTonga
Trinidad ja TobagoTuneesiaTürgi
TürkmenistanTuvaluUganda
UkrainaAraabia ÜhendemiraadidÜhendkuningriik
ÜhendriigidUruguayUsbekistan
VanuatuVatikanVenezuela
VietnamJeemenSambia
Zimbabwe
Scroll to Top